Music Hub - Akademia Muzyki

Strona główna

O NAS

Music Hub – to warszawska akademia muzyki, gdzie każdy może rozwijać swoje muzyczne marzenia i pasje. Szkoła oferuje indywidualne lekcje śpiewu i gry na instrumentach dla dzieci, młodzieży i dorosłych, naukę gry w zespołach oraz zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych. Program Music Hub opracowany jest w oparciu o materiały i nasze doświadczenia z Berklee College of Music w USA.

W kwietniu 2020 roku szkoła została partnerem organizacji ABRSM. W związku z tym realizuje program i przygotowuje do egzaminów Rady Brytyjskich Szkół Muzycznych ABRSM.

Zapraszamy na Powiśle i Wilanów!

OLGA SZYŁEJKO

Olga Szyłejko (Olga Matu) – założycielka Music Hub Academy, wokalistka i kompozytorka. Olga jest absolwentką Berklee College of Music w Bostonie, gdzie studiowała na Kompozycję i Produkcję Muzyki Współczesnej oraz Wokalistykę Jazzową. Po zakończeniu studiów wydała dwa albumy pod swoim pseudonimem scenicznym Olga Matu. Jej największymi pasjami są muzyka i edukacja. Doświadczenie w nauczaniu zdobywała jako trener wokalny w Simply Theatre Academy w Genewie. W tym samym czasie spełniła swoje marzenie występu na słynnej scenie Montreux Jazz Festival zostając finalistką konkursu w ramach festiwalu. Po powrocie do Polski Olga zaangażowała swoją energię, aby otworzyć nowatorską szkołę muzyczną – Music Hub Academy, gdzie przekazuje dzieciom i dorosłym swoją pasję i miłość do muzyki. Zajęcia prowadzone są obecnie w dwóch własnych placówkach w Warszawie oraz w kilku szkołach międzynarodowych, gdzie Music Hub dba o atrakcyjny program zajęć muzycznych dla tamtejszych uczniów. Misją Music Hub jest stworzenie miejsca, które skupia się na indywidualnym podejściu do każdego ucznia, ale jednocześnie zachęca do wspólnego tworzenia muzyki. Poznaj twórczość Olgi tutaj

JAK UCZYMY

Music Hub to jedyna w Polsce akademia muzyki, która uczy pod auspicjami i z podręczników Berklee College of Music – najlepszej uczelni muzyki rozrywkowej na świecie.  W swoim programie łączymy najlepsze elementy nurtu muzyki rozrywkowej (improwizację, akompaniament, swobodę wykonania) z nurtem muzyki klasycznej (znajomość teorii muzyki, czytanie nut, harmonię).  Czuwamy nad dobrą techniką stosując nowoczesne sposoby nauczania. Poruszamy się swobodnie pomiędzy różnymi gatunkami muzyki: od klasyki po jazz. Słuchamy z uwagą upodobań naszych uczniów i otwieramy ich muzyczny świat na nowe. Poszerzamy horyzonty – nie tylko muzyczne. Nie zapominamy, że każdy ma skrzydła.

Od marca 2020 roku Music Hub jest oficjalnym partnerem organizacji ABRSM (The Associated Board of the Royal Schools of Music). ABRSM to wiodąca organizacja najlepszych brytyjskich szkół i konserwatoriów muzycznych, od ponad 100 lat wyznaczająca standardy w nauczaniu muzyki. Do zadań organizacji należy popularyzacja muzyki klasycznej i jazzowej, propagowanie korzyści z czynnego udziału w życiu muzycznym, doskonalenie kształcenia muzycznego, ustalanie i podnoszenie standardów nauczania. W tym roku do listy szkół, w których uczniowie będą przygotowywani do tych egzaminów i egzaminowani trafił Music Hub!  Egzaminy ABRSM oprócz określania postępów ucznia zaliczają się również do punktów UCAS.

GORDONKI

(6-36 miesięcy)

Zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych dzieci prowadzone metodą E.E. Gordona. Zajęcia te czerpią z naturalnych zdolności muzycznych, z którymi rodzą się dzieci i polegają na kształceniu audiacji, czyli muzycznego myślenia. Przy pomocy „śpiewanek” i  „rytmiczanek” nauczyciel wprowadza dziecko w bajkowy świat dźwięków. Maluchy osłuchują się z melodiami wykonywanymi w różnych skalach oraz poruszają się w zróżnicowanych rytmach. Głównym instrumentem wykorzystywanym podczas zajęć jest ludzki głos, ale używamy także wielu małych instrumentów i kolorowych rekwizytów, które pobudzają wyobraźnię. Zajęcia trwają 45 minut. Zapraszamy!

AUDIOLUCHY

(6 mies – 6 LAT)

Audioluchy to dobra propozycja dla rodzin z dziećmi w różnym wieku do lat 6. Zajęcia te, to śpiewanie piosenek w j. angielskim, rodzinne muzykowanie, poznawanie muzyki poprzez zabawę oraz gra na instrumentach muzycznych.

Na zajęciach poza śpiewem a cappella, czyli bez akompaniamentu, wykorzystywana jest wartościową muzyka gwarantująca wspaniała zabawę całej rodziny, instrumenty muzyczne, które doskonale wprowadzają małego słuchacza w świat muzyki oraz różnego rodzaju rekwizyty poruszające wyobraźnię uczestników.

Zajęcia trwają 45 min i prowadzone są w j. polskim lub j. angielskim (na życzenie grupy). Słowa piosenek są zawsze w j. angielskim, dzięki czemu dzieci mają możliwość osłuchania się z obcym językiem.

MELOFUN

(3 – 4 LAT)

Melofun to radosne zajęcia umuzykalniające dla dzieci od 3 do 6 roku życia. Program ten czerpie z gamy światowych metod kształcenia muzycznego. Łączy w sobie elementy rytmiki (Dalcroze), kształcenia słuchu (Kodály) oraz improwizacji melodyczno-rytmicznej (Orff) . Głównym celem zajęć melofun jest nauka i doświadczanie muzyki poprzez ruch, zabawę, grę na instrumentach, śpiew i taniec. Zajęcia prowadzone w języku polskim i angielskim. Zapraszamy!

INTRO BAND

(5 – 6 LAT)

Zajęcia INTRO BAND przeznaczone są dla dzieci od 5 – 6 roku życia, które rozpoczynają lub dopiero myślą o nauce gry na instrumencie lub śpiewu. Program zajęć Intro Band czerpie z gamy światowych metod kształcenia muzycznego i jest kontynuacją programu melofun. Łączy w sobie elementy rytmiki (Dalcroze), kształcenia słuchu (Kodály) oraz improwizacji melodyczno-rytmicznej (Orff). Tutaj dzieci poznają język muzyki (nuty i ich wartości), grają pierwsze melodie i rytmy, a to wszystko w radosnej atmosferze pod okiem wspaniałego nauczyciela. Zajęcia prowadzone w języku polskim i angielskim. Zapraszamy!

MUSIC HUB BAND

Zajęcia MH Band przeznaczone są dla każdego kto chce śpiewać lub grać w zespole niezależnie od umiejętności czy wieku. Odbywają się raz w tygodniu, trwają półtorej godziny i składają się z dwóch części – Gimnastyki Ucha (GU) oraz zajęć zespołowych Band. GU to część teoretyczna, podczas której uczestnik zapoznaje się z różnymi stylami muzycznymi, rytmami, solfeżem, harmonią oraz zasadami muzyki. BAND to praktyczna część zajęć. Tutaj uczymy się śpiewu oraz gry w zespole, wprowadzamy wiedzę teoretyczną w życie i wspólnie tworzymy muzykę. W ciągu roku zaplanowane są dwa koncerty – świąteczny oraz przed-wakacyjny.

MH BAND

(7-11 LAT)

Granie i śpiewanie w grupie to jedno z najwspanialszych doświadczeń jakie możemy zaproponować naszym dzieciom. MH Band Kids to nie tylko nauka muzyki, to także doświadczenie bycia częścią grupy, gdzie każdy uczestnik ma swoją ważną rolę. Uczymy współpracy,  odpowiedzialności za swoją partię muzyczną, słuchania innych, świadomości, że każdy głos jest ważny. A wszystko pod kierunkiem fantastycznego pedagoga i przyjaciela.

ROCK BAND

(11-17 LAT)

Fun, kreatywność i rock’n’roll! Rock Band to idealne zajęcia dla fanów rockowego brzmienia. Pod okiem doświadczonego nauczyciela z wieloletnim stażem scenicznym uczniowie będą mieli szansę nauczyć się ulubionych klasyków rocka. Skład: perkusja, gitara, bas, wokal, keyboard
Wymogi: minimum 2 lata gry na instrumencie

ZESPÓŁ WOKALNY

(Grupy: 7-10 lat i 11-18 lat)

Zespół wokalny w Music Hub to miejsce dla osób, które marzą o rozwijaniu swoich talentów wokalnych, umiejętności i wiedzy w tym zakresie. Chciałyby nauczyć się pracy z mikrofonem, dowiedzieć jak wygląda prawidłowa emisja głosu i przede wszystkim wspólnie z innymi dzielić z radość ze wspólnego śpiewu pod okiem wykwalifikowanego nauczyciela śpiewu. Zapraszamy serdecznie.

KAMERALNA ORKIESTRA SMYCZKOWA

(wymagane minimum 3 lata gry na skrzypcach)
Kameralna orkiestra smyczkowa to idealne miejsce dla tych, którzy mają już za sobą kilka lat nauki gry na skrzypcach, altówce, wiolonczeli lub kontrabasie i chcieliby doświadczyć gry w orkiestrze pod okiem doświadczonego nauczyciela. Repertuar od pereł muzyki klasycznej po znaną i kochaną muzykę filmową.

PRODUKCJA MUZYKI (ABLETON)

(wymagane posiadanie laptopa z oprogramowaniem Ableton Live i klawiatury MIDI)
Jeżeli chciałbyś nauczyć się podstaw produkcji w programie Ableton Live bądź zagłębić już posiadaną wiedzę w tym zakresie to te zajęcia są właśnie dla Ciebie. Miks, mastering, sampling, sound design i przede wszystkim tworzenie własnej muzyki – tego wszystkiego i jeszcze więcej nauczysz się podczas naszych zajęć z produkcji muzyki (stylistyka: pop, soul, funk, hip-hop, house, rock).

LEKCJE
INDYWIDUALNE

Jeśli potrzebujesz nauczyć się gry od „zera” lub doskonalić swoje umiejętności pod okiem doświadczonego nauczyciela to lekcje indywidualne są dla Ciebie. W zależności od poziomu zaawansowania i wieku możesz wybrać lekcje długości 30, 45 lub 60 minut. Staramy się dobierać nauczycieli do potrzeb oraz umiejętności ucznia. Proponujemy indywidualne lekcje śpiewu oraz gry na fortepianie, skrzypcach, gitarze, flecie poprzecznym i wielu innych instrumentach – zainteresowanych prosimy o kontakt. Bardzo zachęcamy wszystkich uczestników Music Hub Band do lekcji indywidualnych, w czasie których można ćwiczyć repertuar zespołowy i zdobywać umiejętności gry solo.

BERKLEE

Berklee College of Music z Bostonu to jedna z najlepszych na świecie uczelni muzycznych, ceniona szczególnie za innowacyjne podejście. W latach 50-tych jako pierwsza wprowadziła jazz do sal wykładowych, dziś kształci najlepszych muzyków i kompozytorów na takich kierunkach jak jazz, muzyka filmowa, songwriting czy produkcja muzyczna. Wśród jej absolwentów są znani muzycy tacy jak Quincy Jones (1951) czy John Mayer (1998), a także wielu zdobywców nagród Grammy.

Współpraca Music Hub i Berklee owocuje nie tylko harmonizacją programów i wsparciem merytorycznym dla Music Hub, ale także zaproszeniem dla uczniów Music Hub do uczestnictwa w fenomenalnym programie dla młodzieży Berklee Summer Program.

MUZYKA A MÓZG

Badania pracy mózgu wykazały, że przy różnych aktywnościach człowieka, aktywizują się różne obszary jego mózgu. Przy robieniu zadań matematycznych pracuje część naszej lewej półkuli, przy czytaniu – prawa, natomiast w czasie słuchania muzyki aktywne są neurony w obu naszych półkulach. Jednak prawdziwa rewolucja następuje wtedy, kiedy to my tworzymy muzykę. Aktywne są wtedy obie półkule w całości oraz most między nimi, który wskazuje na rewelacyjną współpracę obu półkul w czasie gry. Trudno się dziwić, przecież grając na większości instrumentów, nasza motoryka jest inna w prawej, inna w lewej ręce. Dodatkowo w czasie gry łączymy tak analityczne zadania jak odwzorowanie zapisu nutowego na klawiaturze czy liczenie wartości rytmicznych, z tak kreatywnymi jak oddawanie emocji przez grę czy interpretacja dzieła. Człowiek nie zna innej aktywności, która w tak wysokim stopniu angażowałaby nasz cały mózg do pracy. Nie ma dla naszego mózgu lepszego ćwiczenia niż gra na instrumencie.

Dlaczego ta współpraca półkul jest tak istotna? Otóż to właśnie ona odpowiada za naszą kreatywność. A kreatywność to najbardziej deficytowy „towar” w naszym skostniałym systemie edukacji. Kreatywność to także cecha, której poszukują pracodawcy. Cokolwiek robimy w życiu zawodowym, kreatywność pomoże nam robić to lepiej. Zapraszamy zatem do Music Hub, gdzie ćwiczenie mózgu odbywa się w bardzo przyjemnej atmosferze i z dużą dawką zabawy!

GRAFIK ZAJĘĆ

CENNIK ZAJĘĆ

KONTAKT

FILIA POWIŚLE
Al. 3 Maja 5b
00-401
Warszawa
Zobacz jak dojechać

Telefon: +48 577 609 909
E-mail: powisle@musichub.pl

FILIA WILANÓW
Zaściankowa 90 1B
02-989
Warszawa
Zobacz jak dojechać

Telefon: +48 577 609 907
E-mail: wilanow@musichub.pl

Ogólne informacje

E-mail: kontakt@musichub.pl

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.