Kadra - Music Hub

Kadra

KADRA MUSIC HUB

Olga Matuszewska

OLGA SZYŁEJKO

Olga Szyłejko jest wokalistką i singer – songwriterem, absolwentką bostońskiej uczelni muzycznej Berklee College of Music, na której ukończyła kompozycję i produkcję muzyki. Olga ma za sobą wiele lat doświadczenia w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Zarówno w prowadzeniu zajęć indywidualnych oraz grupowych. Miała przyjemność pracować w genewskiej Akademii Teatralnej Simply Theatre Academy, Barwach Muzyki w Warszawie oraz uczyć indywidualnie techniki wokalnej i songwritingu w Bostonie, Nowym Jorku, Genewie i w Warszawie. Oprócz edukacji jej wielką pasją jest koncertowanie, kompozycja i podróże. W Music Hub uczy śpiewu, prowadzi zajęcia BAND i grupy wokalne w języku polskim i angielskim.

Sara Malinowska

SARA MALINOWSKA

Sara Malinowska jest skrzypaczką, absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, a także laureatką konkursów solowych i kameralnych. Za wybitne osiągnięcia otrzymała dwukrotnie Stypendium Rektora Akademii Muzycznej im.Karola Szymanowskiego w Katowicach dla Najlepszych Studentów oraz Stypendium Instytutu im. Adama Mickiewicza w Warszawie za promowanie kultury polskiej w świecie. Posiada bogate doświadczenie orkiestrowe, które zdobyła uczestnicząc w takich festiwalach jak Warszawska Jesień, Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie, Festiwal Transatlantyk, Ars Cameralis, Open’air Festival, Chopin i jego Europa, Jazztopad Festival. Współpracowała z wieloma gwiazdami muzyki klasycznej i rozrywkowej m.in. Krzysztof Penderecki, Marek Moś i Aukso, Diego Navarro, Aphex Twin, Andrzej Piaseczny, Johnny Greenwood, Marcin Wyrostek, Leszek Możdżer, Ania Dąbrowska, Piotr Polk, Justyna Steczkowska, Michał Szpak, Waldemar Malicki. Występowała w programach telewizyjnych takich jak The Voice Of Poland, Mam Talent, Superdzieciaki,Hit hit Hurra, Eurowizja. Brała udział w wielu festiwalach muzycznych m.in. Warszawska Jesień, Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie, Festiwal Transatlantyk, Ars Cameralis, Open’air Festival, Chopin i jego Europa.

Kacper Zasada

KACPER ZASADA

Kacper Zasada  jest kontrabasistą, gitarzystą basowym i kompozytorem znanym przede wszystkim ze współpracy z Marią Sadowską i Natalią Nykiel. Wyróżnia się dużym doświadczeniem koncertowym, licznymi sukcesami w prowadzeniu zespołów muzycznych a także umiejętnościami tworzenia ciekawych aranżacji koncertowych, właściwego doboru muzyków do zespołu oraz zdolnością inspirowania innych do twórczej współpracy. Absolwent kontrabasu na Wydziale Jazzu ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Ukończył także I stopień PSM im. T. Szeligowskiego w Lublinie, w klasie fortepianu. Swoją inspirację do uczenia czerpie z wielkiej pasji do muzyki. To właśnie przede wszystkim tę pasję a także doświadczenie zdobyte na scenie oraz wszechstronną wiedzę stara się przekazać swoim uczniom. Sam chętnie się kształci – często uczestniczy w rozmaitych kursach i szkoleniach, nie tylko muzycznych.

ADAM ZAGÓRSKI

Adam Zagórski jest perkusistą, pianistą oraz kompozytorem. W latach 2009-2016 Studiował na kierunku „Jazz i muzyka estradowa” w Akademii im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, którą ukończył z wyróżnieniem, a w latach 2011-2014 na prestiżowym Syddansk Musikkonservatiorum w Odense (Dania) co zaowocowało wyróżnieniem i drugim dyplomem magisterskim. W 2014 roku został stypendystą w Prins Claus Conservatorie w Groningen (Holandia) w unikatowym programie nauczania muzyki jazzowej – „New York comes to Groningen”. Zakwalifikował się na najbardziej prestiżowy, duński program studiów „Jazz Soloist” w Syddansk Musikkonservatorium. Uczył się u wybitnych i uznanych artystów i pedagogów z Polski i zagranicy. Obecnie współtworzy zespół Weezdob Collective. Współpracuje z Włodkiem Pawlikiem – zarówno w jego trio jak również w projekcie „Zagajewski Pawlik – Mów Spokojniej”, rozpoczętej wspólnym nagraniem płyty z muzyką Włodzimierza Pawlika do poezji Adama Zagajewskiego. Współpracuje w swych autorskich projektach z wybitnymi muzykami z całego świata m.in. Gustavo Trifonoff, Dominique Di Piazza, Jerry Bergonzi i wieloma innymi. W Music Hub Adam uczy gry na perkusji w języku polskim, duńskim i angielskim oraz prowadzi zajęcia z beatboxu.

Krzysztof Ratajski

KRZYSZTOF RATAJSKI

Krzysztof Ratajski jest pianistą i kompozytorem. W latach 2001- 2005 mieszkał w Argentynie, gdzie uczył się w dwujęzycznej międzynarodowej szkole. Po pierwszym roku studiów na wydziale fizyki zdał egzamin na Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie, a obecnie jest absolwentem studiów licencjackich z oceną celującą w klasie prof. Zbigniewa Bagińskiego na tejże uczelni. Obecnie Krzysztof kończy studia magisterskie na Wydziale Kompozycji UMFC. Oprócz komponowania muzyki poważnej, Krzysztof zajmuje się także jazzem oraz improwizacją fortepianową. Od kilku lat udziela lekcji fortepianu łącząc to z własnymi aranżacjami pisanymi w celach pedagogicznych. W 2015 otrzymał I nagrodę na ogólnopolskim konkursie kompozytorskim im. Tadeusza Ochlewskiego. W Music Hub Krzysztof uczy młodzież i dorosłych gry na fortepianie w języku polskim, hiszpańskim i angielskim. Prowadzi też zajęcia z harmonii i kompozycji.

Magdalena Laskowska

MAGDALENA LASKOWSKA

Magdalena jest skrzypaczką, absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (Wydział instrumentalno-pedagogiczny w Białymstoku). Studia ukończyła z wyróżnieniem. Pasję do muzyki przekazała jej mama, która również jest muzykiem. Wyjazd na Międzynarodowy Festiwal Artystyczny FAMA uświadomił jej czym jest muzyka i jaką ścieżką muzyczną chce podążać. Magdalena współpracowała z takimi artystami jak Włodziemierz Pawlik (zdobywaca Grammy), Adam Kloc, Ewa Bem, Marek Pędziwiatr, Alicja Majewska, Jose Torres, Feel. Obecnie koncertuje z Ralphem Kamińskim. Latem 2014 roku ukończyła Międzynarodowy Kurs Colourstrings dla skrzypków. Oprócz muzyki klasycznej uwielbia grać rozrywkę oraz aranżować. Współpracuje jako muzyk sesyjny z kilkoma studiami nagrań. W Music Hub Magda prowadzi lekcje gry na skrzypcach oraz zajęcia Band w języku polskim i angielskim.

ZOFIA MOLĄG

Zosia jest wiolonczelistką, która w 2016 roku ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina na wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym. Uczestniczyła w wielu projektach orkiestrowych i kameralnych. Występowała m. in. w Filharmonii Narodowej, Białoruskiej Filharmonii Państwowej w Mińsku, Narodowej Filharmonii Ukrainy w Kijowie, Pałacu Narodowym w Kiszyniowie, Konserwatorium Narodowym w Tbilisi. Brała udział m. in. w Projekcie I, Culture Orchestra , Mozart 2003 oraz projektach orkiestrowych w Niemczech, Chinach, Austrii i na Węgrzech. Zofia Moląg-Kopeć uczestniczyła w kursach mistrzowskich, na których pracowała pod kierunkiem takich pedagogów jak Arto Noras, Bernhard Gmelin, Niklas Schmidt czy David Watkin. Od 2013 roku jest członkiem kameralnej orkiestry smyczkowej The Crew, prężnie działającej na terenie Warszawy, a od 2016 roku jest członkiem Kwartetu Warszawskiego. Po za koncertami i projektami Zofia Moląg-Kopeć zajmuje się pracą pedagogiczną i wciąż szkoli swoje umiejętności na kursach gordonowskich. W Music Hub Zosia uczy gry na wiolonczeli w języku polskim i angielskim oraz prowadzi zajęcia rozwijające zdolności muzyczne u najmłodszych dzieci – Gordonki.

Andrzej Jaworski

ANDRZEJ JAWORSKI

Andrzej Jaworski jest muzykiem sesyjnym, gitarzystą, kompozytorem i aranżerem. Obecnie studiuje na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Był wykładowcą klasy gitary na ogólnopolskich warsztatach jazzowych „Jazzmania” u boku takich wykładowców jak np. Newman Taylor Baker. Jako muzyk sesyjny ma okazję pracować przy spektaklach teatralnych, produkcjach telewizyjnych i radiowych. Osoby z którymi współpracował to m.in.: Bryan Adams, K.A.S.A, Aleksandra Szwed, Natalia Niemen, Sławek Uniatowski, Lanberry, Jeremi Sikorski, Mikołaj Krawczyk, Nicola Palladini, Serena Ottardo, Arek Kłusowski, Mateusz Grędziński..i inni. W Music Hub Andrzej uczy gry na gitarze w języku polskim i angielskim.

Nastazja Babska

NASTAZJA BABSKA

Nastazja Babska jest saksofonistką i kompozytorką. Ukończyła studia licencjackie  na Akademii Muzycznej we Wrocławiu, obecnie jest studentką studiów magisterskich na tejże uczelni. Uczestniczka wielu warsztatów muzycznych. Na swojej drodze spotkała, występowała na jednej scenie i pobierała lekcje u wielu wybitnych muzyków, między innymi u: Erica Marienthala, Łukasza Poprawskiego,  Michała Urbaniaka, Zbigniewa Namysłowskiego, Adama Pierończyka, Janusza Brycha.
Jako saksofonistka jest aktywnie działającym muzykiem sesyjnym i nauczycielem. Pomysłodawczyni projektu „300 STANDARDS CHALLENGE” mającego na celu szerzenie muzyki jazzowej. Kompozytorka muzyki filmowej i teatralnej.

Ewelina Hajda

EWELINA HAJDA

Ewelina Hajda jest marimbafonistką, perkusistką oraz performerką. Ukończyła prestiżowe studia muzyczne w w Royal Conservatory of Antwerp w Belgii, gdzie uzyskała tytuł magistra sztuki z najwyższym wyróżnieniem (Master of Arts with greatest distinction). W trakcie 3 letniej edukacji w Belgii, zgłębiała wiedzę i doskonaliła umiejętności u Ludwig’a Albert’a oraz Chin-Cheng Lin’a. W maju 2016 roku z wyróżnieniem ukończyła specjalizację keyboard percussion w Conservatoire de Strasbourg, pod kierunkiem profesora Emmanuel’a Sejourne. W roku 2015 artystka współpracowała z belgijskim radiem muzyki klasycznej (Radio Klara) oraz fundacją Prospekta, wykonując recitale na festiwalach takich jak Cultuurmarkt czy Iedereen Klassiek.  Jest muzykiem koncertującym na scenie polskiej i zagranicznej. Ewelina jest laureatką wielu międzynarodowych konkursów perkusyjnych. Zdobyła m.in. I nagrodę na Drum Wave International Percussion Competition w Sankt-Petersburgu w kategorii marimbafonowej. Ewelina pracuje nad popularyzacją sztuki marimbafonowej oraz perkusyjnej na polskiej scenie artystycznej. W Music Hub Ewelina uczy gry na perkusji i prowadzi warsztaty dla dzieci Body Percussion. Ewelina uczy w języku polskim, angielskim i niderlandzkim.

JUSTYNA OŁÓW

Justyna Ołów jest wokalistką i pianistką. W 2014 r. ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Suwałkach w klasie fortepianu mgr. Zbigniewa Warakomskiego oraz w klasie śpiewu solowego mgr Marleny Borowskiej. Obecnie studiuje na Wydziale Wokalno – Aktorskim Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie ad. dr hab. Jolanty Janucik. Jest laureatką konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, m. in.: III i IV Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Prof. Haliny Słonickiej (I nagroda), Ogólnopolskie Przesłuchania CEA w Olsztynie (II nagroda), Międzynarodowy Konkurs Muzyka bez Granic na Litwie (II nagroda). Jako solistka współpracowała z dyrygentami takimi jak Kazimierz Dąbrowski, Tomasz Radziwonowicz, Andrzej Kosendiak, Kai Wessel, Jan Tomasz Adamus, Benjamin Bayl, Fabio Bonizzoni. Stypendystka Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Rektora UMFC w Warszawie. Jej pasją jest gra na fortepianie, która towarzyszy drodze wokalnej. Od trzech lat zajmuje się nauczaniem dzieci, młodzieży i dorosłych. W Music Hub Justyna uczy gry na fortepianie.

GABRIELA GOŁASZEWSKA

Gabrysia jest wokalistką i pianistką. Muzyka od zawsze była obecna w jej życiu. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w klasie fortepianu oraz II stopnia w klasie rytmiki i w klasie śpiewu solowego. Przez kilka lat śpiewała w chórach i zespołach wokalnych, także jako solistka. Obecnie studiuje śpiew solowy i aktorstwo na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Uczestniczyła w wielu międzynarodowych kursach interpretacji muzyki. Swoją przyszłość wiążę z operą. Doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobywa od kilku lat. W Music Hub Gabi uczy gry na fortepianie w języku polskim i angielskim.